FELIX Solingen

0 produktů v této kategorii

Felix Solingen

Kuchyňské náčiní Felix Solingen

Německá společnost FELIX Solingen

Podle historických záznamů už kolem roku 1790 se farmařící rodina Felixových ve vestfálském městě Solingenu v zimním období věnovala výrobě kapesních nožů. A roku 1843 si pan Karl Gustav Felix zaregistroval u krajského dvora ve Wuppertalu kovodělnou firmu. Od té doby se podnikání již věnuje šestá generace Felixových, firma si stále uchovala ráz rodinného podniku, v jehož tradici s hrdostí pokračuje po více než 160 let.

Dodnes jsou nejkvalitnější nože vykovávány z jednoho kusu kovu a zdobí je již tradiční známé logo se stylizovaným kladivem a kovadlinou. Vysokého standardu produktů firmy Felix je dosahováno dokonalou kombinací vysoce kvalitních materiálů ve spojení s moderní technologií a dlouholetou zkušeností těch nejlepších odborníků.

Výroba nožů Felix

Nože jsou vyráběny za tepla z vysoce legované oceli s příměsí molybdenu a vanadia podle přísných norem, po opatrném vytvrzovacím a vyzrávacím procesu následuje dvoustupňové broušení, aby byla zaručena vysoká pevnost i zachování ostrosti, stejně jako maximální odolnost proti korozi.

Na zhotovení rukojetí je požíván nejkvalitnější kopolymerový plast nebo zpevněný polyamid, případně dobře vyschlé a kvalitní tvrdé dřevo. Plastové rukojeti se vyrábějí tlakovým vstřikováním, dřevěné jsou spojeny nýtováním. Aby nože vyhovovaly přísným hygienickým předpisům, jsou až po ostří zavařeny nebo je k utěsnění použit speciální silikon. Závěrečné a poslední přetáhnutí i zkouška kvality ostří je prováděno kvalifikovaným a zkušeným řemeslníkem.

Motto společnosti říká, že tradice se prolíná s trvanlivostí, díky práci profesionálních designérů je u výrobku dosaženo i dokonalé rovnováhy mezi perfektní funkčností a dokonalým vzhledem. Lesk kuchařského nože se může zdát na první pohled stejný, jak tomu bylo před sto lety, ale v tomto případě zdání klame a vývoj jde dál.

 

Nože Felix Solingen

Provozní doba e-shopu

po-pá 8 -16 hod

E-mail:

info@az-domacnost.cz

Bleskovou zprávu odešlete zde.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info