Příprava turecké kávy

Naučte se přípravu pravé turecké kávy

Příprava turecké kávy

Máte rádi klasického turka? Jste zvyklí koupit v sáčku pomletou kávu, zalijete ji horkou vodou a domníváte se, že máte pravou tureckou kávu? Tak to je velký omyl. Je to pouze další z mnoha českých nesmyslných vynálezů.

Víte jak vlastně připravit pravou tureckou kávu?

Na přípravu pravé turecké a velmi lahodné kávy budete potřebovat speciální nádobu, která se jmenuje džezva. Jedině v této nádobě se Vám podaří připravit ta pravá chutná turecká káva. Zbůsob, který zde uvádíme patří jednoznačně mezi ty nejstarší.

Káva by měla být opravdu jemně pomletá. Musí být pomletá čestvě, protože káva velmi rychle ztrácí svoje aroma. Dokonce i v neprodyšných sáčcích, jak ji koupíte v obchodě. Do menší džezvy nasypte dávku / asi 7g / najemno pomleté kávy a zalijte ji studenou vodou. V tomto okamžiku ještě můžeme přidat cukr. Teď opatrně zamíchejte. Nyní džezvu postavte na plotýnku a začněte zahřívat. Je třeba dávat pozor, protože káva začne pěnit a mohlo by se stát že Vám přeteče. Čekejte na tu chvíli, kdy Vám pěna téměř přeteče a v ten moment džezvu odstavte ze zdroje tepla. Až pěna sedne, dejte zpět na plotýnku. Tento postup opakujte alespoň třikrát. Pouze tímto způsobem bude káva opavdu kvalitně vylouhovaná. Nyní necháme sednout kávovou sedlinu.

Přišel okamžik na servírování kávy. Turecká káva by se měla nalévat asi z 10 cm pro dokonalé promíchání aromatických látek.

Zkuste zajít do kafírny a tam si koupit čestvě pomletou kávu. Jen v kafírně seženete opravdu kvalitní a čerstvé suroviny a hlavně Vám poradí. Pak si udělat pravou tureckou kávu a v naprosto poklidné amosféře si ji vypít. Uvidíte ten zásadní rozdíl.

Nezapomínejme, že káva je obřad. I v dnešní uspěchané době by jsme si měli těch pár poklidných minut nechat právě na kávu.

Kávy je ohromné množství druhů a různých možností příprav. Zkuste si připravit pravou tureckou kávu a uvidíte zásadní rozdíl.

Provozní doba e-shopu

po-pá 8 -16 hod

E-mail:

info@az-domacnost.cz

Bleskovou zprávu odešlete zde.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info